Zarządzanie oraz administrowanie nieruchomościami

Zarządzanie i administrowanie nieruchomościami, to oferta skierowana do Wspólnot Mieszkaniowych. Nasi specjaliści zajmują się kompleksową obsługą, w zakresie określonym warunkami umowy. Oferta obejmuje w szczególności: planowanie i realizację remontów planowanych, napraw bieżących, rozliczanie lokatorów w zakresie opłat związanych z najmem oraz opłatami za tzw. media (ogrzewanie, ciepła i zimna woda, wywóz nieczystości, doprowadzanie ścieków).

Nasi specjaliści realizują również zadania związane z prowadzeniem książek obiektów budowlanych, dokumentacji technicznej nieruchomości, zlecaniem kontroli technicznych, planowaniem wymaganych przeglądów okresowych, weryfikacją stanu faktycznego i prawnego zarządzanego obiektu.

Do zadań należą także czynności: kontrola utrzymania czystości w częściach wspólnych, zapewnienie mieszkańcom nieprzerwanych dostaw mediów - wody, gazu, energii elektrycznej, usuwanie awarii, prowadzenie księgowości, sporządzanie sprawozdań finansowych.

Logowanie do systemu moja wspólnota.

  1. Weryfikacja stanu prawnego i faktycznego nieruchomości – regularne sprawdzanie dokumentacji prawnej i technicznej nieruchomości oraz prowadzenie wykazu lokali, właścicieli i najemców.

  2. Prowadzenie dokumentacji technicznej – zarządzanie książkami obiektów budowlanych i dokumentacją techniczną zgodnie z przepisami prawa budowlanego.

  3. Zlecanie przeglądów technicznych – organizowanie okresowych kontroli technicznych nieruchomości i urządzeń technicznych, zgodnie z wymaganiami prawa budowlanego.

  4. Kontrola czystości i porządku – nadzór nad utrzymaniem czystości w pomieszczeniach wspólnych, budynkach i terenach należących do nieruchomości.

  5. Zapewnienie dostaw mediów – kontrola nad dostawami energii elektrycznej, wody, gazu, odprowadzaniem ścieków i wywozem śmieci.

  6. Nadzór nad usługami zewnętrznymi – kontrola usług ochrony obiektu oraz innych usług zewnętrznych zgodnych z wymaganiami właścicieli.

  7. Nadzór nad konserwacją techniczną – bezpośredni nadzór nad pracą firm odpowiedzialnych za konserwację instalacji technicznych w budynku.

  8. Kontrola nad usuwaniem awarii – zarządzanie procesem usuwania awarii oraz nadzór nad likwidacją ich skutków.

  9. Organizacja zebrań właścicieli – przygotowywanie, zwoływanie i obsługa zebrań właścicieli nieruchomości.

  10. Przygotowywanie planów gospodarczych – opracowywanie projektów planów gospodarczych oraz ich korekt, obejmujących plany finansowo-rzeczowe.

  11. Rozliczanie planów gospodarczych – przygotowywanie rozliczeń planów gospodarczych zgodnie z założeniami.

  12. Prowadzenie księgowości – zarządzanie księgowością nieruchomości przy pomocy odpowiedniego programu komputerowego.

  13. Sporządzanie rocznych sprawozdań finansowych – przygotowywanie rocznych raportów finansowych dla wspólnoty.

  14. Przygotowywanie informacji o kosztach i przychodach – sporządzanie informacji o kosztach utrzymania nieruchomości oraz przychodach z jej użytkowania.

  15. Windykacja należności – analiza i egzekwowanie należności z tytułu pożytków i innych przychodów z nieruchomości.

  16. Wydawanie poświadczeń właścicielom – przygotowywanie poświadczeń i zaświadczeń dla właścicieli lokali.

  17. Rozliczanie kosztów utrzymania i mediów – rozliczanie właścicieli z kosztów utrzymania nieruchomości, zużycia mediów oraz funduszu remontowego, w tym odczyt liczników i roczne rozliczenia.

  1. Powierzenie zarządzania/administrowania nieruchomością odbywa się na podstawie umowy określającej obowiązki zarządcy/administratora i wzajemne zobowiązania stron. Wysokość wynagrodzenia zarządcy/administratora ustalona zostaje w umowie.
  2. Konto bankowe Wspólnoty – wszystkie rozliczenia Wspólnota prowadzi za pośrednictwem własnego rachunku bankowego. Zarząd Wspólnoty jest dysponentem konta bankowego Wspólnoty.
  3. Wspólnota określa w uchwale zasady ewidencji przychodów i kosztów.
Księgowość Wspólnoty prowadzona jest zgodnie z ustawą o rachunkowości, z wykorzystaniem najnowszych systemów komputerowym, zapewniających aktualność i przejrzystość zapisów.
  4. Okresowe nadwyżki środków finansowych lokowane są, na rachunku wspólnoty, w postaci oprocentowanych lokat terminowych.
  5. Dochody i wydatki Wspólnoty, w tym wydatki na remonty, zostają określone w uchwale o wysokości zaliczki na koszty zarządzania nieruchomością wspólną oraz w rocznym planie gospodarczym, uchwalanym przez zebranie właścicieli lokali. Wydatki na remonty są pokrywane z wyodrębnionego Funduszu Remontowego Wspólnoty.
  6. Współpracujemy z podmiotami przeprowadzającymi przeglądy 5-letnie i roczne przeglądy techniczne wymagane ustawą Prawo budowlane, których profesjonalizm gwarantuje rzetelną ocenę stanu nieruchomości.
  7. Właściciele lokali są informowani przez administratora o wysokości opłat, w przypadku każdej zmiany obowiązującej stawki, dotyczącej zaliczek na koszty zarządzania nieruchomością wspólną i opłat rozliczanych wspólnie ,,media” (centralne ogrzewanie, ciepła i zimna woda, odprowadzanie ścieków, wywóz nieczystości).
  8. Opłat właściciele mogą dokonywać na podstawie stałych zleceń bankowych, bądź comiesięcznie za pośrednictwem poczty lub banku. Powyższe wpłaty podlegają z końcem roku rozliczeniu w rocznym sprawozdaniu finansowym.
  9. Regulamin porządku domowego, normujący zasady korzystania z nieruchomości wspólnej jest aprobowany przez właścicieli lokali.
  10. Utrzymaniem porządku i czystości zajmują się wyspecjalizowane firmy posiadająca doświadczenie w tego typu usługach.
  11. Nieruchomość jest ubezpieczona od ognia i innych zdarzeń losowych a Wspólnota od odpowiedzialności cywilnej we współpracy z wyspecjalizowanym w rynku ubezpieczeń nieruchomości brokerem.

Skontaktuj się z doradcą

Napisz do nas lub zadzwoń!
Przejdź do formularza
logo
crossmenuchevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram